500 + czy to ma sens ?

Od dwóch lat w Polsce jest program 500 + inaczej mówiąc w mojej opinii rozdawnictwo. Żadna trudność rozdać pieniądze, które pochodzą z zadłużania się w bankach lub u Polaków w postaci obligacji. Możemy przeczytać w mediach, że pieniądze na ten program pochodzą z odzyskanego VAT. Nawet jeśli przy dobrych wiatrach można uwierzyć, że tak jest to skąd bierze się w Polsce nadal deficyt?

500+ w mojej opinii jest złe bo dawanie ludziom pieniędzy za darmo psuje morale. Nie wspomnę o kolejnych pomysłach typu 300+ itd. Zaczyna się to robić niebezpieczne dla naszego kraju. W służbie zdrowia brakuje pieniędzy oraz w służbach mundurowych również.

Nie trzebaby było podnosić kwoty minimalnego dochodu lub dawać 500+ gdyby poprostu obniżyło sie podatki np. dochodowy do 5% zamiast 18% jak jest teraz. Wydaje mi sie, że obecna władza przespała swoje 5 minut i za dwa lata będzie potężny kłopot finansowy. Przy mniejszym wzroście gospodarczym nie będzie pieniędzy. Mogli obniżyć Vat np. do 16% co ruszyłoby gospodarkę. Zwiększyć kwotę wolną od podatku itd.

A ty jakie masz zdanie o 500 + ?

 

 

 

2 komentarze

  1. Aniaa pisze:

    Wg mnie dobry pomysl ma teraz Nowoczesna – niech bedzie te 500 zeta na dziecko (kazde), ale TYLKO dla osob, ktore pracuja. Za darmo nic nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *