Blog o tym jak pomnażać pieniądze 2018

Pomnażać pieniądze 2018? Jak? Czy zadajesz sobie takie pytanie? Wielu z nas chciałby zarabiać dobre pieniądze. Kiedy już je zarabiasz i zostają Ci oszczędności to zastanawiasz się jak pomnażać pieniądze które już masz w swoim portfelu lub na koncie.

Na moim blogu finansowym jak pomnażać oszczędności znajdziesz podpowiedzi w jaki sposób mógłbyś pomnożyć pieniądze. Są to tylko pomysły. Jak każdy pomysł jest obarczony mozliwością popełnienia błędu.

Na moim blogu finansowym o pomnażaniu pieniędzy dziś chciałbym opisać pare aktualnych wiadomości finansowych.

Po pierwsze decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Od decyzji RPP zależy oprocentowanie kredytów w naszym kraju. Zapowiada się, że Rada Polityki Pieniężnej nie planuje zmian i z tak niskim oprocentowaniem będziemy mieli doczynienia do 2020r o ile nic nadzwyczajnego się nie wydarzy na świecie. Jak dla osoby, która ma kredyt mieszkaniowy z wibor 3 m odpowiada mi taka sytuacja.

Po drugie z opinii osób zajmujących się finansami zawodowo jest informacja że zamiast otwierania lokat na 1,5% warto kupić obligacje firmowe lub Państwowe. Powstaje jakby nowy rodzaj lokat dla zwykłego Kowalskiego. Obligacje. Coraz częściej można przeczytać, że obligacje skarbowe te 3 miesięczne są sporą konkurencją dla lokat. Jak pomnażać pieniądze? Może przez kupno obligacji skarbowych.

W marcu bierzącego roku pisałem „Po trzecie waluty. Te którym się szczególnie przyglądam np. rubel rosyjski balansuje w okolicy 6 gr. Czekam na 5gr. Myślę, że tak będzie. Jeśli ropa poleci jeszcze niżej niż dziś to rubel również zaliczy dół. Gospodarka Rosji opiera się na surowcach więc kurs jej waluty zależy również od tego. ” Dziś widać, że miałem racje że rubel będzie staczał się do swoich minimów. Dziś jego cena wynosi 0,05,41 zł. Jeśli chodzi o cene ropy. Nikt nie przewidział, że będzie mial miejsce atak chemiczny w Syrii. Dlatego cena ropy dziś wynosi ponad 71 dolarów.

Podsumuwując mój blog finansowy o pomnażaniu pieniędzy i oszczędności będzie się rozwijał. Planuje na nim umieszczać swoje przemyślenia finansowe i info z swoich poczynań finansowych.

 

 

2 komentarze

  1. finedu.pl pisze:

    Ja bym jeszcze dołożył, by przed rozpoczęciem pomnażania oszczędności uwolnić się w wszelkich kredytów i zbudować solidna poduszkę bezpieczeństwa.

  2. Zgadza się. Ktoś kto myśli o pomnażaniu pieniędzy musi je już posiadać i być raczej na czysto z kredytami. Chociaż by zrobić jakąkolwiek inwestycje czasami potrzebny jest dobry kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *