Czy na Krecie jest bezpiecznie ?

Czy na Krecie jest bezpiecznie ? Skoro trafiłeś na ten wpis oznacza to prawdopodobnie, że planujesz wybrać się na Krete i zastanawiasz się czy tam jest bezpiecznie. Wiele słyszy się o kryzysie w Grecji oraz przybywających imigrantach z krajów trzeciego świata.

Ja właśnie wróciłem z majówki na Krecie ( rok 2018). Zwiedzając Krete nawet załapałem się na strajk Greków w stolicy Krety, Heralkion. Widząc zebranych ludzi i okrzyki zapytałem w języku angielskim przechądzących ludzi o co chodzi ? Powiedzieli mi, że strajkują bo chca więcej zarabiać – stawka godzinowa. Zdjęcie poniżej

Wiele czytałem na temat sytuacji ekonomicznej Grecji i miałem okazje przekonać się na własnej skórze, że Grecy faktycznie uważają że jest źle w ich kraju. Czy podczas tego zgromadzenia czułem sie bezpiecznie? Tak. Stałem z boku i obserwowałem. Nie czułem zagrożenia.

Zobacz również: Ile trzeba wziąć z sobą pieniędzy na Krete ?

Kolejną rzeczą która zwróciła moją uwagę to były niedokończone domy. W Polsce rzadko widać by budowy stały opustoszałe i straszyły swoim wyglądem. Na Krecie jest takich sytuacji wiele. Szczególnie taka sytuacja ma miejsce w małych miejscowościach. Widząc takie domy z wystającymi prętami zastanawiasz się o co chodzi? Po rozpytaniu lokalnych mieszkańców oświadczyli oni, że kryzys zatrzymał te inwestycje.

Czy na Krecie jest bezpiecznie? W mojej opinii tak. Podróżując po tej wyspie transportem publicznym i mam tu na myśli autobusy człowiek czuje się bezpiecznie. Na tej wyspie jest mnóstwo turystów. W autobusie jednocześnie jest kilkanaście narodowści. Jest to ciekawe doświadczenie. Jakby cały świat spotykał się w jednym miejscu.

Miałem okazje również spotkać podczas służby greckich policjantów z którymi zamieniłem parę zdań. Powiedzili oni ciekawą rzecz a mianowcie że na Krecie jest bezpieczenie bo nie ma gdzie uciec. Jest to wyspa i aby się wydostać z niej to musisz skorzystać z samolotu lub statku. W ten sposób Policja ma wielkie szanse, żeby Cie zatrzymać. Morał z tego taki, że jeśli ktoś zrobi Tobie krzywdę to prędzej czy później zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Oczywiście należy pilnować swoich rzeczy i nie kusić okazji ale spacerując po mieście czy wiosce możesz czuć sie bezpieczenie.

Podsumuwując ten wpis można napisać, że jeśli planujesz wyjazd na Krete to jest tam bezpiecznie.

Kolejny wpis będzie na temat Ile zarabia się na Krecie ?

2 komentarze

  1. Natalia pisze:

    Jasne, że jest bezpiecznie ! nie często widzi się bezdomnych, a jeśli już to z reguły nie są to Grecy. Pracuje tam co wakacje od 5 lat i czuje się jak w domu ! kocham tam być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *