Czy oprocentowanie kredytów mieszkaniowych wzrośnie ?

Czy oprocentowanie kredytów mieszkaniowych wzrośnie ? Takie pytanie zadajemy sobie wszyscy którzy mamy kredyt mieszkaniowy ? Na obecny czas takie kredyty są oprocentowanie bardzo nisko bo coś około 1,7 – 2,0 %  rocznie nie licząc marży banku. Jeśli doliczymy marże banku to kredyt mieszkaniowy możemy wyszarpać już w wysokości około 4 % rocznie.

Dziś jest najlepszy czas by pozwolić sobie na kupno mieszkania gdyż z polskimi zarobkami nasza zdolność kredytowa jest w miarę co pozwala zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. Od jakiegoś czasu czytam różne artykuły finansowe w których są ostrzeżenia że rata kredytu może wzrosnąć o połowę albo i więcej. No i co z tego?

Ktoś kto nie ma swojego mieszkania ma większy problem niż wyższa rata. Jego podstawowym problemem jest bezdomność. Musi mieszkać z rodziną, przyjaciółmi lub wynajmować. Dlatego ostrzeżenia typu rata wzrośnie dla ludzi którzy nie mają mieszkania i kupują je na kredyt nic nie znaczy. Czy jak paliwo drożeje przestajesz jeździć autem do pracy ? Jasne że nadal jeździsz bo nie ma innej możliwości. Podobnie z mieszkaniem – nadal bierzesz kredyt bo musisz gdzieś mieszkać.

Czy oprocentowanie kredytów wzrośnie w nadchodzących miesiącach czy latach ? Myślę, że raczej nie dlatego, że zbliża się słabsza koniunktura w gospodarce.

1 Response

  1. Niestety jak to jest, że młody człowiek musi mimo wszystko barć kredyt, żeby mieć swoje miejsce na ziemi… I to jakim kosztem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: