Gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady – Wetlina czy Smerek?

Gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady – Wetlina czy Smerek wpis nr 3. Pierwszy wpis nt. Gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady Solina oraz drugi wpis Gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady – Muczne pod w/w wymienionymi linkami.

Jeśli planujesz jechać w Bieszczady to polecam Tobie zatrzymać się na parę dni w Wetlinie lub w  Smerek. Miejscowości te są dobrze umiejscowione na bazę wypadową na szlaki. Tego dnia kiedy byłem w tych miejscowościach zdecydowałem się, że zdobędę szczyt Smerek, odwiedzę Chatkę Puchatka i przejdę szlakiem żółtym oraz czerwonym. Razem tego dnia zrobiłem coś około 16 km.

Ważna rzecz, jeśli wybierasz się w Bieszczady to P A M I Ę T A J weź z sobą dobre buty do chodzenia po górach. Na szklakach jest miejscami pełno błota. Jest ślisko. Będzie Tobie trudno w adidasach. W Bieszczadach w lipcu lubi popadać o czym na szlaku mogłem się przekonać.

Przejście odcinka ok 16 km zajęło mi około 6 godzin. Schodziłem z Smerek na Kalnice. Druga ważna moja rada jeśli wybierasz się na Smerek to nie idź od strony Kalnicy gdyż jest bardziej stroma i wymaga więcej siły.

Jeśli chodzi o posiłkowanie się to w Smerek jest fajna restauracja gdzie za obiad płacisz około 27 zło plus napój. Myślę że cena nie jest wygórowana. W samej Wetlinie jest sklep spożywczy w którym zaopatrzysz się w napoje itd.

Jeśli natomiast chcesz kupić sobie pamiątkę bo wcześniej nie zdążyłeś to kupisz ją w Cisna jednak wg mojej opinii najlepszym miejscem do kupienia sobie Anioła Biesczadzkiego jest chyba miejscowość Ustrzyki Dolne. Jednak uważaj tam na Ukrainców, którzy próbują z nienacka sprzedać Tobie coś z reklamówki. Są trochę natrętni.

Podsumowując wpis gdzie najlepiej pojechać w Bieszczady to ja zrobiłem trasę Solina -Ustrzyki Dolne – Polańczyk – Muczne –  Wetlina – Smerek i Cisna. Jakie atrakcje wybrałem tym razem: Jazda drezynami rowerowymi, rejs po Solinie, Konie, Park Linowy, Leśne Zoo, Kolej Bieszczadzka. To chyba te takie większe z których ja skorzystałem.

W kolejnych wpisach napisze ile trzeba zabrać z sobą pieniędzy na  Bieszczady oraz jak się bawiłem na dordze powrotnej w Energylandii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *