Ile trzeba wziąć z sobą pieniędzy na Krete ?

Ile trzeba mieć pieniędzy na Krecie? Być może zadajesz sobie takie pytanie. Postaram się Tobie udzielić takiej odpowiedzi. Parę dni temu wróciłem z majówki na Krecie więc jestem na świeżo z kosztami życia.

Jeśli masz wykupioną wycieczę all inclusive i nie planujesz nic robić poza opalaniem się na plaży to koszt całkowity Twojej wycieczki zamknię się w cenie wycieczki. Jeśli natomiast planujesz zwiedzić część Krety to będą potrzebne pieniądze.

Będąc na Krecie masz możliwość zwiedzić ją poprzez wykupienie lokalnej wycieczki u lokalnego biura podróży lub wynająć auto i na własną rękę zwiedzać Krete. Ja przed wylotem do Grecji zakładałem wynajęcie auta ale po przylocie zorientowałem się że wygodniej i bezpieczniej jest wykupenie lokalnej wycieczki np. Spinalonga lub Wąwóz Samaria. Za wycieczkę lokalną na wyspę Spinalonga zapłacilem od osoby około 30 euro plus 8 euro bilet wstępu na wyspe. Gdybym chciał wynająć auto zapłaciłbym około 25Euro za dobę plus cena paliwa.

Z miejsca w którym byłem na wyspę Spinalonga było około 60km. Czyli koszt paliwa wyszedł by około 10 litrów. Czyli na dwie osoby wyniosłoby około 41 Euro. Ja zapłaciłem około 60Euro ale nic mnie nie interesowało. Autobus przyjechał obok hotelu w którym mieszkałem i odwiózł mnie po wyciczce pod hotel. W tej cenie miałem również posiłek zapewniony przez organizatora wycieczki.

Zobacz również: Czy na Krecie jest bezpiecznie ?

Na Krecie jest dobrze rozwinięty transport publiczny autobusowy. Praktycznie wszędzie dojedziesz autobusem. Bilety za przejechanie około 20 km to koszt 2,40 Euro. Im dalej tym taniej. Poniżej zdjęcie dworca głównego w Heraklion (stolica Krety)

 

Jak wygląda sprawa cen żywności na Krecie? Według mojej opinii produkty żywnościowe uśredniając są droższe od naszych około 25%. Odzież jest w podobnych cenach jak u nas a może nawet tańsza. Ile trzeba pieniędzy na Krecie? Jeśli planujesz coś zobaczyć to dobrze jeśli weźmiesz z sobą około 500 Euro. To pozwoli pokryć Tobie koszt dwóch lokalnych wycieczek, kupić trochę drobnych pamiątek. Jesli planujesz przywieźć trochę lokalnego alkoholu do Polski to potrzebujesz jeszcze dodatkowo kilkadziesiąt Euro.

Jeśli kupujesz wycieczkę przez biuro podróży w Polsce to dwie wycieczki lokalne w ciagu 8 dni to sporo. Będąc na Krecie poznałem naszych rodaków, którzy wynajmowali auta i zwiedzali wyspę. Ciekawe czy poczuli odpoczynek ?

Wkrótce napisze kolejny wpis czy na Krecie jest bezpiecznie ?

 

2 komentarze

  1. Chyba zabrakło załącznika w postaci zdjęcia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *