Majówka na Krecie w Grecji

Majówka na Krecie…a ja będę odpoczywał na Krecie. Pomysł wylotu na Krete wziął sie w lutym. Tyle słyszy się o Grecji, że postanowiłem ją zobaczyć. Wylatuje razem z żoną.

Zastanawiałem się czy nie szkoda wydawać pieniędzy na Majówke w Grecji ale uznałem, że w życiu jest potrzebna równowaga. Od dawna mam podejście do życia by szukać we wszystkim równowagi. Jak ja to rozumiem?

Zarabiasz pieniądze i pieniądze które masz myślę, że należy wydawać w równowadze. Np. patrzysz na swój domowy budżet i widzisz potrzeby remont pokoju w mieszkaniu, zmiana auta na nowsze, wycieczka, jakiś sprzęt do ćwiczeń np. dobrej jakości rolki. Który wydatek zrealizować najpierw?

Wiadomo, że aby zrealizować część wydatków będzie potrzebny kredyt lub nawet dwa. Więc moje podjeście na dzień dzisiejeszy to w tym roku remontuje pokój, w następnym roku lecę na wycieczkę, w kolejnym zmieniam auto. Kolejność dowolna. Niektórzy Polacy robią np. w tym roku remontuje pokój, w następnym remontuje łazienke, w następnym roku remontuje kuchnie. Zanim się obejrzą nie maja już środków finansowych na odpoczynek czy auto.

W mojej opinii zobacz jakie masz większe potrzeby i ustal ich ralizacje. Ale ważne by z każdej kategorii potrzeb wybrać po jednej a nie wydać wszystkie pieniądze na jedną kategorie potrzeb na remont mieszkania lub domu.

Miałem dylemat kupić mieszkanie w bloku czy porwać się na budowanie domu. Na spokojnie oceniłem, że wolę jednak mieszkanie. Mam więcej czasu dla siebie i rodziny. Kiedy ja jestem z rodziną na rowerach widze jak ludzie koszą trawę obok swojego domu. Dla mnie bardziej wartościowym czasem jest rodzina niż zadbanie o to by dom był ogarnięty. Jak się wszyscy domyślamy lub wiemy.  Mieszkając w bloku mam spokój. Czas pozostały mogę poświęcić na rodzine lub dodatkową pracę.

Majówka na Krecie. Po powrocie umieszcze wpis lub dwa dla osób, które podobnie jak ja będa wybierać się na Krete. Będziecie mieli świeże info nt. życia na Krecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *