Być bardziej EKO i mieć więcej w portfelu od 30zł do 50zł

Dziś będąc na zakupach przyszedł mi pomysł na pomnażanie pieniędzy. Sposób na zarobek a bardziej na oszczędnośc ok. 30zł w miesiącu. Każdy z nas zastanawia się jak mieć więcej many many. Będąc na zakupach uswiadomiłem sobie, że od nowego roku tj. 2018 każdy z nas płaci za torebki foliowe tzw. jednorazówki. Ceny tych reklamówek wahają sie średnio po 35- 40 gr za szt. Są też droższe…

Zakupy to codzienność. Idąc do sklepu musimy w coś zapakować nasze produkty. Najcześciej prosimy przy kasie o jednorazówkę. Taki koszt jest nam doliczony do paragonu. Nie odczuwamy tego mocno bo co jest 35gr. Robiąc małe zakupy dwa razy dzieninie wydamy ok. 70gr do 1zł. Niby to nic a jednak. Mając rodzine wydajemy na jednorazówki jeszcze więcej. Załóżmy, że Twoja żona również robi jakieś zakupy. Więc kwota wzrasta nawet do około 50zł.

Stojąc dziś w kolejce do kasy uświadomiłem sobie, że miesięcznie średnio oddaje za jednorazówki ok 30zł miesiecznie. To dużo. Tak naprawdę 30 zł ucieka z portfela w śmieci. Myślę, że warto się zastanowić nad tym by ciąć koszty domowego budżetu i poszukać oszczędności przy kasie. Mówiąc. Nie. Mam swoją torbę. No i co by nie mówić jesteśmy bardziej EKO.

Gdzieś ostatnio widziałem artykuł, gdzie w ocenia było pełno jednorazowych śmieci. Ludzie normalnie tam amatorsko nurkowali ale teraz jest tam śmietnisko.

Chcesz mieć więcej o 30 zł do 50zł w swoim domowym budżecie. Bierz swoją torbę na zakupy. W taki sposób możesz pomnażać swoje finanse. Pieniądze leżą na ulicy mówią. Trzeba potrafić je podnieść.

Zobacz również: Zbieram punkty i pomnażam swoje pieniądze

1 Response

  1. 14 marca 2018

    […] Zobacz również: Bardziej EKO i 30 zł więcej w portfelu […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: