Rodzina z jednym dzieckiem po przekroczeniu 112000 zł nie ma ulgi

W naszym kraju jest wiele rzeczy, które trudno zrozumieć. Jedną z dziwnych rzeczy jest brak ulgi na dziecko do odpisania z należnego podatku jeśli małżenstwo razem przekroczy kwote 112000 zł. O co więc chodzi ?

Po pierwsze zmiane tą wprowadzono w odliczeniach pare lat temu kiedy średni dochód w przedsiębiorstwach w Polsce był niższy tj. około 4000 brutto. Zresztą mało kto zarabia tale na miesiąc no ale jeśli nam się uda to możemy mając jedno dziecko nie dostać ulgi podtakowej na dziecko.  Minęło pare lat i w roku 2018 średni dochód wzrósł około 20% do kwoty około 5000. Idąc tym tokiem rozumowania kwota graniczna powinna być również podniesiona do np. 120000 ale tak  nie jest. Bo po co?

Rządzący chwalą się , że zarabiamy więcej jednocześnie mając świadomość żę dzięki większym zarobkom mniej rodziców wychowujących jedno dziecko skorzysta z ulgi  więc w budżecie państwa będzie więcej.

Rodzice jednego dziecka są podwójnie poszkodowani a mianowcie zabiera się im ulge a po drugie nie dostają zasiłku 500 plus. Skoro ogranicza się im prawo do ulgi to powinni dostawać 500 plus albo przynajmniej kwota graniczna powinna być podiesiona wyżej by mogli skorzystać z należnej im ulgi.

Dochód uprawniający do skorzystania z ulgi to ten, który jest pomniejszony o składki społeczne. Jeśli wyjdzie nam kwota poniżej 112000 to ulga się nam należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: