Profesjonalny blog finansowy

Dobry blog o inwestowaniu pieniędzy. Przeglądam różne blogi finansowe na temat inwestowania i trudno znaleźć dobry blog. Jedne blogi finansowe mają dużo treści ale żadnej lub minimum praktyki i na odwrót. Czy wy znacie jakiś dobry blog o inwestowaniu i jak według taki blog powinien wyglądać?

Na swojej stronie w co zainwestować pieniądze staram się umieszczać wartościowe wpisy. Podstawowa informacja dla Ciebie przy inwestowaniu powinna być ” Nie bądź Jeleniem” lub jak kto woli ” Nie bądź dawcą kapitału”.

Inwestycje można podzielić na stopnie ryzyka:

inwestycje z niskim stopniem ryzyka – charakteryzują się niskim ryzykiem utraty kapitału, ale także zapewniają niski zysk np. lokaty bankowe, obligacje

inwestycje z wysokim stopniem ryzyka – wiążą się z wysokim ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału, ale także potencjalnie wysokim zyskiem i są np. akcje, rynek forex, kryptowaluty.

2 komentarze

  1. Faktycznie większość blogów o tematyce finansowej, głównie promuje wybrane produkty finansowe, najczęściej lokaty czy konta oszczędnościowe.

  2. Według nas dobry blog o inwestowaniu powinien w zrozumiały dla każdego sposób tłumaczyć możliwości lokowania posiadanego przez nas kapitału i jego pomnażania – wszak właśnie po to odwiedzamy takie blogi. Powinien nie tylko pokazywać działanie wybranych instrumentów w praktyce, ale również ostrzegać przed ryzykiem związanym z ich użyciem. Takie blogi często odwiedzają osoby, które chcą dopiero zacząć swoją przygodę z inwestowaniem i nie są świadome zagrożeń z tym związanych. My, co prawda, nie posiadamy strony o dokładnie o tej tematyce, ale pokusiliśmy się o wpis właśnie dla początkujących: http://www.niepoprawnapara.pl/inwestowanie-dla-poczatkujacych. Inwestowania warto uczyć się, zaczynając od niewielkich kwot, których utrata nie splądruje naszych portfeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *