W co zainwestować 100 zł ?

W co zainwestować 100 zł? Takie pytanie zadaje sobie osoba, która chciałby zrobić z małych pieniędzy duże pieniądze. Czy jest możliwe zainwestować 100zł i pomnożyć te pieniądze? Tak jest to możliwe.

Przy takiej małej kwocie trudno będzie zrobić duże pieniądze za które kupisz sobie używane auto, fajny rower lub nową grę na xbox. W tym przypadku bardziej chodzi o to by zainwestować 100zł i o to  jaki osiągniąć zwrot procentowy z tej inwestycji.  Jeśli wykażesz się przedsiębiorczością w obracaniu 100 zł to o wiele łatwiej będzie Tobie radzić sobie z inwestowaniem większych kwot. Zanim wypłyniesz na wielką wodę naucz się radzić sobie z pozyskiwaniem pieniędzy z mniejszych pieniędzy.

Jeśli wpadłeś na pomysł np. udzielenia pożyczki swojemu znajomemu w wysokości 50zł i On odda Tobie 55zł po miesiącu to jesteś do przodu 5zł. Warto pamiętać, że udzielenie pożyczek to ryzykowny biznes ponieważ gdy kolega lub koleżanka nie odda Tobie Twoich 50zł to jesteś do tyłu 100%. Z kwotą 100zł już nie uda się Tobie odrobić strat. Twój biznes skazany jest już na bankructwo.

Dlatego ważne jest by dywersyfikować swoje inwestycje. Nie wkładać połowy środków na jednego konia. Należy podzielić środki na inwestycje bezpieczne, ryzykowne i bardzo ryzykowne. Inwestycje bezpieczne to np. lokaty, Inwestycje ryzykowne to np. handel akcjami a bardzo ryzykowne to handel walutami typu forex.

Podsumowując wpis jak zainwestować 100 zł bardziej niż o wielkość kwoty którą możesz zarobić liczy się wielkość procentowa którą zarobiłeś. Jeśli zwrot z inwestycji miałeś około 10%w miesiącu  to znaczy, że dobrze zainwestowałaś swoje pieniądze w wysokości 100 zł . Jeśli z 100 zł udało ci się po miesiącu lub nawet dwóch, trzech miesiącach Twój stan konta to np. 110 zł to znaczy, że podjąłeś lub podjęłaś dobre decyzje inwestycyjne.

Jak zainwstować 100 zł ? Jeśli masz jakiś pomysł jak to zrobić lub już to zrobiłeś to zapraszam do udzielenia komentarza pod wpisem. Liczę, że macie jakieś ciekawe pomysły jak inwestować pieniądze – nawet takie małe jak 100zł.

1 Response

  1. Karol pisze:

    W co zainwestować 100 zł? Może w kupno domen a później ich sprzedaniu na giełdzie domen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *