W co zainwestować w 2019

W co zainwestować w 2019 roku ? Skoro trafiłeś na ten wpis to prawdopodobnie  myślisz w co zainwestować swoje pieniądze w 2019 r. Wczoraj przeczytałem artykuł, że w 2019 roku agencja Fitch spodziewa się podwyżki stóp procentowych o 0,5 pkt oraz o kolejne 0,5 pkt w 2020 r.

Jeśli tak by się stało ( osobiście nie sądzę by była jakakolwiek podwyżka stóp procentowych w 2019)  to automatycznie zainwestowanie swoich pieniędzy w najbardziej bezpieczny sposób tj. w lokaty będzie bardziej opłacalne. Oczywiście bezpieczne inwestowanie w lokaty jest do kwoty Bankowego Funduszu Gwarancyjnego czyli 100 tyś. Euro.

Pytanie w co zainwestować w 2019 r będzie aktualne przez cały nadchodzący rok. Po za lokatami bankowymi można zakupić obligacje skarbowe krótkoterminowe lub długoterminowe. Są one również bezpieczną formą inwestowania.

Myślę, że aktualne też będzie pytanie w co nie inwestować w 2019 r ? Jeśli któraś z inwestycji obiecuje Tobie 10% i więcej rocznie to warto się zastanowić czy nie jest to podejrzana inwestycja. W ostatnim czasie mieliśmy Amber Gold który obiecywał ok. 10 % i więcej zwrotu z inwestycji a następnie okazało się że to była piramida finansowa. Kolejnym przykładem jest GetBack który również obiecywał złote góry a zakończył upadłością. Ten drugi twór wyciągnął więcej pieniędzy od ludzi.

W co zainwestować w 2019 ? Może w jakiś pomysł biznesowy. Jeśli masz trochę gotówki którą chciałbyś przeznaczyć na inwestycje to warto pomyśleć czy nie otworzyć działalności gospodarczej lub kupić udziały w jakieś przyszłościowej spółce. Na moim blogu Jak Pomnażać Oszczędności znajdziesz różne wpisy z różnych przedziałów czasowych na temat jak inwestować.

 

2 komentarze

  1. Karol pisze:

    Pytanie zawsze aktualne w co zainwestować. Najlepiej co zrobić by jak najwięcej zarobić.

  2. Chyba najlepiej we własny biznes, bo niestety banki w ostatnim czasie nie zachęcają do oszczędzania korzystnym oprocentowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *