Kiedy jest właściwy czas by zacząć oszczędzać?

Większości ludzi marzy się by mieć pieniądze i nie martwić się o nie. Niektórzy z tych ludzi uważają, że nigdy nie będą zamożni na tyle by móc pozwolić sobie kupić coś lepszego.

Kiedy jest właściwy czas by zacząć gromadzić kapitał i by ten kapitał pracował dla Ciebie? Odpowiedź jest jasna. Im wcześniej tym lepiej. Jeśli masz dziś 18 lat zastanów się, czy część pieniędzy które przepływają przez Twoje ręcę nie odkładać by to potem za jakiś czas mieć środki finansowe by je pomnażać.

Proponuje Tobie by nie mówić, że nie masz wystarczająco środków finansowych by oszczędzać tylko zastanowić się jak jest wygospodarować. Jeśli jesteś młodą osobą to całe życie przed Tobą. Zachętą dla ciebie powinno być to, że z każdym miesiącem Twój procent składny od Twojego wkładu i Twoich odsetek wzrasta.

Z małych pieniędzy potrafią zrobić sie duże. Im wcześniej zaczniesz myśleć o tym, by dbać o stronę finansową Twojego życia tym prościej potem będziesz miał w życiu. Prawdopodobnie nie popadniesz w długi i zobowiązania a wręcz przeciwnie to ty będziesz mógł pozyczać innym.

Więc kiedy jest ten właściwy czas by zacząć myśleć serio o pieniądzach? Dziś jest ten właściwy dzień. Jak to mówią pieniądze z nieba nie spadną. Usiądź, zastanów się i spróbuj coś w tej kwestii popracować. Niech Twoje pieniądze pójdą do pracy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: