Co jest ważniejsze zarządzanie wydatkami czy pomnażanie pieniędzy? Dziś słuchając w telewizji eksperta ekonomicznego mówiącego o budżecie państwa poruszył On również temat wydatków. Użył słowa zarządzanie wydatkami.

Uznałem, że zrobię wpis na temat tego co jest istotniejsze i spróbuje udzielić swojej odpowiedzi czy należy skupiać się na pomnażaniu pieniędzy czy może na zarządzaniu wydatkami? Każdy budżet czy to Państwa czy Twój domowy ma jakieś dochody i wydatki. Aby móc pomnożyć pieniądze należy je najpierw posiadać. Tutaj własnie wchodzi tak istotna rzecz jak zarządanie wydatkami.

Myślę, że podstawą pomnażanie pieniędzy jest radzenie sobie z swoimi wydatkami. Należy zrobić wszystko by wydawać swoje pieniądze w rozsądny sposób i w rozsądnych kwotach. To od Twoich wydatków zależy czy pomnożysz pieniądze. Jeśli zainwestujesz w jakiś rodzaj biznesu i okaże się, że masz więcej kosztów niż zysku Twoje szanse na pomnożenie pieniędzy maleją. Jeśli w swoim domowym budżecie na określone dobro będziesz wydawać więcej niż planowałeś to Twoje pomnożenie pieniędzy będzie mało realne. Zarządzanie wydatkami czy też zarządanie ryzykiem to fundament pomnożenia swoich pieniędzy i oszczędności.

Ekspert ekonomiczny o którym wspominałem na początku swojego dzisiejszego wpisu na moim blogu jak pomnażać oszczędności chwalił wykonanie budżetu państwa nie tylko po stronie dochodów ale przede wszystkim wydatków- zrównoważonego wydatkowania. Takie zarządzanie wydatkami pozwoliło na np. mniejszy deficyt. Tutaj zaznaczę , że wyrażam opinie eksperta który sie na ten temat wypowiadał. Mam własne zdanie co do wykonanie budżetu państwa.

Zarządzanie wydatkami lub jak kto woli zarządzanie ryzykiem to chyba najważniejsza sprawa w budowaniu swoich finansów. Jak to wygląda w Twoim budżecie domowym.  Czy spisujesz na co wydajesz pieniądze? Czy są tam wydatki które się rozrastają a wnoszą mało w Twoje życie? Może czas abyś zrównoważył swoje wydatki z Twoimi dochodami. Są w Twoim budżecie wydatki stałe, których nie możesz ruszyć. Takim wydatkiem jest np. rata kredytu mieszkaniowego lub opłata czynszu za mieszkanie. Wydatkiem którym możesz pomniejszać jest np.ilość przejechanych kilometrów swoim samochodem.