Zbieraj kasę na emeryturę

Oszczędzanie na emeryturę na IKE (Indywidualne Konta Emerytalne) zaliczane są do trzeciego, dobrowolnego filaru emerytalnego. Dla jasności pierwszy filar to emerytura z ZUS, a drugi to Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE). Główną zaletą odkładania środków na konta emerytalne jest zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych i jasno zdefiniowane zasady dotyczące dziedziczenia zgromadzonych na rachunkach środków.

Zastanawiam się nad otwarciem IKE w Banku Millenium. Wpłaty na IKE są tam oprocentowane na 3% w skali roku.Minus taki, że są kapitalizowane rocznie zamiast miesięcznie.

Plus posiadania IKE jest taki, że przy wypłacie naszych środków finansowych z konta przy spełnieniu warunków IKE nie będziemy płacić tzw. podatku od zysków kapitałowych. Zakładając, że oszczędzasz na IKE, IKZE i PPK to kończąc wiek 60 lat masz spory zastrzyk gotówki bo wypłacasz zebrane środki z IKE, PPK częściowo lub jednorazowo oraz za chwile w wieku 65 wypłacasz kolejne pieniądze z IKZE.

Wygląda na to, że emerytura w Polsce nabierze zupełnie nowego koloru i rumieńców.


One Reply to “Zbieraj kasę na emeryturę”

  1. mafka

    Ja obowiązkowo będę odkładać na swoją emeryturę na koncie w ppk. Ja już wszystko wiem, bo dość sporo czytałam na ten temat bo bardzo mnie zainteresowało co nasze państwo znowu wymyśliło. Ale z moich przemyśleń i z tego wszystkiego zawartego w materiałach to mogę śmiało stwierdzić, że jest to bardzo dobry sposób oszczędzania te całe ppk. Nie ma w nim żadnych haczyków, wszystko jasno określone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *