500 + czy to ma sens ?

Od dwóch lat w Polsce jest program 500 + inaczej mówiąc w mojej opinii rozdawnictwo. Żadna trudność rozdać pieniądze, które pochodzą z zadłużania się w bankach lub u Polaków w postaci obligacji. Możemy przeczytać w mediach, że pieniądze na ten program pochodzą z odzyskanego VAT. Nawet jeśli przy dobrych wiatrach można uwierzyć, że tak jest to skąd bierze się w Polsce nadal deficyt?

500+ w mojej opinii jest złe bo dawanie ludziom pieniędzy za darmo psuje morale. Nie wspomnę o kolejnych pomysłach typu 300+ itd. Zaczyna się to robić niebezpieczne dla naszego kraju. W służbie zdrowia brakuje pieniędzy oraz w służbach mundurowych również.

Nie trzebaby było podnosić kwoty minimalnego dochodu lub dawać 500+ gdyby poprostu obniżyło sie podatki np. dochodowy do 5% zamiast 18% jak jest teraz. Wydaje mi sie, że obecna władza przespała swoje 5 minut i za dwa lata będzie potężny kłopot finansowy. Przy mniejszym wzroście gospodarczym nie będzie pieniędzy. Mogli obniżyć Vat np. do 16% co ruszyłoby gospodarkę. Zwiększyć kwotę wolną od podatku itd.

A ty jakie masz zdanie o 500 + ?

 

 

 


2 Replies to “500 + czy to ma sens ?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *