Ile będziemy płacić za paliwo ?

Vat 23 % miał być przejściowy a jest z nami już 7 lat:) Ile będziemy płacić za paliwo? Nie widać by ktokolwiek z władzy myślał o obniżce Vat do 22%. Po prostu chcą mieć więcej pieniędzy w budżecie by nam je rozdać i budować drogi:)

Dla Budżetu Państwa opłaca się drogie paliwo bo wtedy mimo, że ludzie mniej jeżdżą autem mają większe wpływy do budżetu z uwagi na większe podatki oraz mniejsze naprawy dróg, gdyż jest mniejszy ruch co oznacza oszczędności. Tylko dlaczego mi mniej opłaca się drogie paliwo ?

Cena ropy sięga ponad 80$. Jeśli rząd nie przypilnuje ceny paliwa to inflacja poleci mocno w górę a wtedy okaże się, że lud nie chce 500+ ani obecnej władzy gdyż nie wystarcza im na bieżące opłacanie swoich rachunków!

Myślę, że w Polsce w aktualnej sytuacji powinna być sztywna cena paliwa tj. 4,4zł za litr. To jest myślę uczciwy układ. Akcyza powinna być zdecydowanie obniżona do tej kwoty. Jednakże, władza uważa, że potrzebujemy lepsze drogi gminne i od nowego roku będziemy mieli dodatkowy podatek:) Szkoda słów…

A ty jakie masz zdanie na temat ceny benzyny?

4 komentarze

  1. Jest jesień a później zima i standardowo o tej porze paliwo zawsze tanieje a nie drożeje. Jeśli będzie odwrotnie, to zdecydowanie coś jest nie tak..

    • Możesz podać jakieś statystyki, że jesienią zawsze paliwo tanieje? Gdyby tak było to wszyscy na giełdzie nie kupowali by ropy przed jesienią bo przecież stracą? Cena ropy zależy od wielu czynników – nie od pory roku. Nawet więcej w zimie zużywa się jej więcej:)

  2. Comparic pisze:

    Zgadzam się, będę niemiło zaskoczony jeżeli zimą cena wzrośnie, a nie zmaleje. A poza tym dobry wpis. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *