Jak pomnożyć 500 zł w 2019 ?

Jak pomnożyć 500 zł – jak zacząć pomnażanie pieniędzy z taką kwotą ? Często w internecie można przeczytać takie pytanie ? Wielu ludzi myśli, że pomnażanie z taką kwotą jest niemożliwe albo mało sensowne.

Prawdą jest ,że za każdym razem oglądasz film albo dokument o bogatych ludziach, to odczuwasz chęć i determinacje by zacząć inwestować i pomnażać pieniądze na serio, ale następnie wracasz do rzeczywistości i do tego co faktycznie masz na koncie lub czego nie masz na koncie.

Ale wcześniej czy później zawsze wrócimy do rzeczywistości i narzekania na nią a w szczególności na dwa powody: Brak doświadczenia w inwestowaniu lub na giełdzie. Brak kapitału do pomnażania lub jest jego nie wiele

Używanie karty kredytowej do płacenia  w sklepach może mieć wiele korzyści. Zaczynając od tego, że Twoje pieniądze są często ubezpieczone aż do tego, że często płacąc kartą kredytową otrzymujesz punkty lojalnościowe. Jakkolwiek zadłużenie na karcie kredytowej może szybko urosnąć do wielkiej kwoty jeśli na czas nie będziesz spłacał swoich zobowiązań finansowych na karcie. Odsetki na karcie kredytowej są spore. Aktualnie wynoszą 10 % w skali roku. Minimalna spłata co miesięcznego zadłużenia na karcie czasami wynosi kilkadziesiąt złotych. Jeśli będziesz spłacał tylko minimalną kwotę zadłużenia karty kredytowej to zanim spłacisz całość może zająć Tobie dekady do całkowitej spłaty i w tym czasie zapłacisz mnóstwo odsetek.

Jak pomnożyć 500 zł ?

Więc jak spłacenie karty kredytowej kwotą 500 zł ma coś wspólnego z pomnażaniem pieniędzy lub oszczędności ? A jednak ma wiele w praktyce. Pomyśl o tym tak; Jeśli na Twojej karcie kredytowej jest zadłużenie to płacisz komuś odsetki. Każda wpłacona kwota na konto twojej karty kredytowej – nawet najmniejsza kwota zmniejsza Twoje zadłużenie a co za tym idzie wielkość płaconych odsetek.

W taki oto sposób można pomnożyć 500 zł – w spłatę zadłużenia na karcie kredytowej.

 

1 Response

  1. W przypadku spłaty karty kredytowej trudno jednak mówić o pomnażaniu kapitału – w takim wypadku po prostu unikamy bezsensownego powiększania naszych zobowiązań finansowych. Gdybyśmy jednak jako alternatywę mieli te pieniądze wpłacić na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem, zaszalejmy, 3%, to spłata odsetek wynoszących 10% zadłużenia na pewno byłaby decyzją bardziej trafną. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *