Duże pieniądze robią duże pieniądze

Duże pieniądze robia duże pieniądze. Kredytownie pięniedzy. Chciałbym dziś z Wami podzielić sie pomysłem na temat zdobywania pieniędzy po to by móc te pieniądze następnie pomnożyć. Dokładanie moim pomysłem jes kredyt np. 20000 zł a następnie kupienie za to rubli rosyjskich, które sa blisko minimum historycznego. Oczywiście z zakupem rubli jak i wzięciem kredytu zaczekałbym do czasu aż rubel spadnie do 5 gr.

Jeśli rubel nie spadnie do tego czasu to kredytu oczywiście nie biore. W swoim założeniu zakładam, że po roku sprzedam ruble z minimum 20% zyskiem. Jakie są koszty kredytu. Prowizja 1000zł plus odsetki za 12 mc około 1500zł , Razem to około 2500zł

Jeśli zarobie 20% na 20000zł to da mi to 4000zł. Czyli po roku jestem na plus około 1500zł . Czy według Ciebie czytającego ten wpis warto podjąć taką próbę? Oczywiście może okazać się, że rubel po roku kosztuje zamiast 6gr jak sobie założyłem koszuje 4gr. Wtedy należy przeczekać aż kurs się odwróci. Co byś nie robil w biznesie zawsze ryzykujesz. Nawet otwierając firmę, która wypożycza auta już masz większe koszta i ryzyko niż np. ja biorąc kredyt w wysokości 20000zł.

Według mnie duże pieniądze robią duże pieniądze. Osoby, które obracają milionami w kilka dni potrafią zrobić kolejne miliony dlatego myślę, że słuszne będzie pożyczenie trochę pieniędzy od banku i na Ich pieniądzach zarobić a następnie oddać im dług i być na plus z tej transakcji. Jedyne co w tym pomyśle na pomnożenie pieniędzy jest wymagane to czas, chęci i trochę ryzyka.

Kredytowanie pieniędzy by zrobić nowe pieniadze. Oto myśl tego wpisu. Zastanawiam się co Ty sądzisz o tym. Czy warto ryzykować? Czy według Ciebie kurs rubla odbije za jakiś czas do góry?

Czy mój pomysł na pomnożenie pieniędzy jest dobry? Dużo łatwiejszy staje się ten pomysł jeśli masz oszczędności wtedy nie ponosisz kosztów kredytu i pieniądze masz na czysto.

Kwestia rozliczenia się podatkiem pozostaje nam na końcu od różnicy kursowej. Pamiętaj że duże pieniądze pomogą zrobić Tobie duże peiniądze.

5 komentarzy

 1. Lukasz pisze:

  „Jedyne co w tym pomyśle na pomnożenie pieniędzy jest wymagane to czas, chęci i trochę ryzyka.”
  Dokladnie 20k + odseki ryzyka 🙂

  „W swoim założeniu zakładam, że po roku sprzedam ruble z minimum 20% zyskiem”
  Jesli zakladasz 20% zysku to czemu chcesz tylko wlozyc 20k? Nawet ambergold nie obiecywal 20% 😉

 2. finedu.pl pisze:

  Jak dla mnie to czysta spekulacja dlatego ja bym w to nie wchodził, zwłaszcza pożyczonymi pieniędzmi. Poza tym nasz wpływ na kształtowanie się kursu rubla jest żaden. Bardziej przemawiają do mnie inwestycje w nieruchomości, w siebie czy tez www ładna firmę mająca jakiś realny produkt czy usługę do zaoferowania.

  • Co byś nie zrobił i tak podejmujesz ryzyko utraty kapitału. Większość osób które otwierają firmę biorą kredyt choćby na maszyne do produkcji czy auto do transportu. Tyle że ich kredyt jest większy niz owe 20 tyś. Na obecną chwilę obserwuje kurs rubla. Zobaczymy czy intuicja mi dobrze podpowiada z kursem. Wcześniej kiedy krus rubla już raz spadł do 5 gr to mówiłem znajomemu by kupić rubli, nie był przekonany a po jakimś czasie kurs poszedł powyżej 6 g. Wielkie pieniądze pchają kurs w dół by następnie zarobić duże pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *