Polacy się bogacą a Premier mówi, że oszczędności są przyszłością.

Pewnie każdy z nas zauważył, że od kilku lub nawet kilkunastu lat w Polsce rośnie wynagrodzenie przeciętne. W I kwartale 2010 r. wynagrodzenie wynosiło ok. 3.316zł a dziś w II kwartale ok 4.220zł . Oznacza to że się bogacimy. Czy to się Tobie podoba czy nie w Polsce żyje się troszkę łatwiej. Mamy więcej pieniędzy co może nam pozwolić na oszczędzanie.

Napewno każdy czytający tego bloga zauważył, że i w jego kieszeni jest więcej pięniedzy. Myślę do roku 2025 będziemy mieli wynagrodznie przecietne około 5000zł. Polacy będą myśleć co robić z nadywżką pieniędzy i jak je pomnożyć. Co zrobić z oszczędnościami. Gdzie je bezpiecznie zainwestować.

W bardziej rozwiniętych krajach w 2018 r. ludzie zarabiają więcej niż my. Nasza gospodarka próbuje dążyć do takiej samej lub podobnej sytuacji. W perspektywie kilku lat w Polsce będzie więcej pieniędzy. Więcej nowych dróg i więcej możliwości. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Spójrz na miasto w którym mieszkasz, że rok po roku zmienia sie na lepsze. Tutaj gdzieś zrobią chodnik, tutaj poprawią drogę, tam gdzieś zbudują plac zabaw. Podobna sytuacja będzie z twoim budżetem. Powoli ale do przodu.

Wypowiedź premiera polskieo rządu, że należy budować oszczędności by poprzez posiadania ich budować gospodarke daje do myślenia. Wchodzimy w czas kiedy budowanie oszczędności będzie czymś pożądanym. Będzięmy często słyszeć w mediach, że oszczędności to priorytet. No właśnie ale co kiedy po jakimś czasie oszczędzania zbudujemy kapitał i uznamy, że chcemy to pomnożyć. Jak zrobić to bezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: