Wibor 3M spada a to oznacza tańszy kredyt mieszkaniowy

Wibor 3M ale o tym zaraz. Dziś miałem pisać wpis na temat rozmowy z Citi bankiem na temat karty kredytowej o którą sie staram. W zamian za korzystanie z tej karty przez ponad dwa miesiące mam otrzymać 300zł nagrody na konto. O tym jednak niedługo napisze.

Dziś chciałbym napisać o tym, że ku mojej radości spadł Wibor 3M od którego zależy mój kredyt mieszkaniowy. Myślę, że wielu polaków podobnie jak ja sam ma kredyt na mieszkanie. W mojej umowie kredytowej oprócz marży banku jest Wibor 3M który razem tworzy oprocentowanie kredytu. To że Wibor3M spada to jedna z lepszych informacji. Cieszę się, że Bank będzie zabierał mi mniej pieniędzy. Kwoty odsetek przy zmianie o jedną dziesiątą procenta nie są wielkie ale cieszą serce. Świadomość że Bank zdziera z ciebie troche mniej – bezcenna.

Wibor 3M spadł niespodziewanie w ciągu trzech miesięcy o 0,3 % . Pewnie wynika to z niskiej inflacji. Zapowiada się brak podnoszenia stopy procentowej przez dłuższy czas.

Kiedy ja jestem zadowolony to pewnie osoby, które chcą pomnożyć swoje pieniądze czują niezadowolenie gdyż oprocentowanie lokat będzie jeszcze niższe. Ostatecznie lepiej, żeby ludzie płacili mniejsze raty za kredyt niż popadali w spirale długów.

Czy Wibor3M jeszcze spadnie poniżej 1,7 % , Myślę, że przy obecnej sytuacji gospodarczej może tak się stać. Wiele zależy od ceny ropy oraz kursu dolara. Te dwie wartości mają potężny wpływ na inflacje do której dostosowuje się następnie wysokość szeroko rozumianych kredytów. Gdyby Wibor 3M spadł do 1,65% to taka wartość wydaje się właściwe na obecne czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: