Zarządzanie wydatkami czy pomnażanie pieniędzy?

Co jest ważniejsze zarządzanie wydatkami czy pomnażanie pieniędzy? Dziś słuchając w telewizji eksperta ekonomicznego mówiącego o budżecie państwa poruszył On również temat wydatków. Użył słowa zarządzanie wydatkami.

Uznałem, że zrobię wpis na temat tego co jest istotniejsze i spróbuje udzielić swojej odpowiedzi czy należy skupiać się na pomnażaniu pieniędzy czy może na zarządzaniu wydatkami? Każdy budżet czy to Państwa czy Twój domowy ma jakieś dochody i wydatki. Aby móc pomnożyć pieniądze należy je najpierw posiadać. Tutaj własnie wchodzi tak istotna rzecz jak zarządanie wydatkami.

Myślę, że podstawą pomnażanie pieniędzy jest radzenie sobie z swoimi wydatkami. Należy zrobić wszystko by wydawać swoje pieniądze w rozsądny sposób i w rozsądnych kwotach. To od Twoich wydatków zależy czy pomnożysz pieniądze. Jeśli zainwestujesz w jakiś rodzaj biznesu i okaże się, że masz więcej kosztów niż zysku Twoje szanse na pomnożenie pieniędzy maleją. Jeśli w swoim domowym budżecie na określone dobro będziesz wydawać więcej niż planowałeś to Twoje pomnożenie pieniędzy będzie mało realne. Zarządzanie wydatkami czy też zarządanie ryzykiem to fundament pomnożenia swoich pieniędzy i oszczędności.

Ekspert ekonomiczny o którym wspominałem na początku swojego dzisiejszego wpisu na moim blogu jak pomnażać oszczędności chwalił wykonanie budżetu państwa nie tylko po stronie dochodów ale przede wszystkim wydatków- zrównoważonego wydatkowania. Takie zarządzanie wydatkami pozwoliło na np. mniejszy deficyt. Tutaj zaznaczę , że wyrażam opinie eksperta który sie na ten temat wypowiadał. Mam własne zdanie co do wykonanie budżetu państwa.

Zarządzanie wydatkami lub jak kto woli zarządzanie ryzykiem to chyba najważniejsza sprawa w budowaniu swoich finansów. Jak to wygląda w Twoim budżecie domowym.  Czy spisujesz na co wydajesz pieniądze? Czy są tam wydatki które się rozrastają a wnoszą mało w Twoje życie? Może czas abyś zrównoważył swoje wydatki z Twoimi dochodami. Są w Twoim budżecie wydatki stałe, których nie możesz ruszyć. Takim wydatkiem jest np. rata kredytu mieszkaniowego lub opłata czynszu za mieszkanie. Wydatkiem którym możesz pomniejszać jest np.ilość przejechanych kilometrów swoim samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: