Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w banku

Przetwarzanie danych osobowych przez bank. Załóżmy, że znalazłeś w internecie ciekawą ofertę w banku i zgłaszasz się do promocji. Warunkiem otrzymania nagrody jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wypełniasz formularz zgłoszeniowy na promocję karty kredytowej, konta lub innego produktu. Oddzwania do ciebie konsultant przeprowadza z Tobą rozmowę i mówi, że masz szanse na otrzymanie wybranego produkty. Konsultant prosi Ciebie o to byś zaczekał na telefon z banku z potwierdzeniem, że jest zgoda na podpisanie umowy.

Mija czas a ty nie dostałeś telefonu a znajdujesz swojej skrzynce pocztowej list z wybranego przez Ciebie Banku z informacją, że przykro nam ale na obecną chwilę nie możesz dostać karty kredytowej. Myślisz sobie no okey karty nie mam ale co z zgodami na przetwarzanie danych osobowych? Nie chcę mieć teraz z przykładowego banku telefonów z propozycjami ich usług.

Dzwonisz do banku i pytasz o swoje prawa. Dowiadujesz się, że zgody są aktywne mimo niepodpisania umowy z bankiem. Czujesz sie troche oszukany. Nie dostałem tego co chciałem a bank za free ma moje dane.W takim razie pytasz osobę na infolinii w jaki sposób możesz poprosić by wykreślili Twoje dane osobe z ich bazy. Kobieta na infolinii mówi, prosze napisać list i wysłać go na adres siedziby. Po takim liście dane zostaną usunięte.

Zastanawiasz się dlaczego nie mogę poprosić o wykasowanie mnie przez infolinię skoro przez infolinie moge zawrzeć umowy na konto, karty kredytowe ? Odpowiedź znajdujesz pewnie sam. Prawdopodobnie jest to dlatego utrudnione bo przykładowemu bankowi zależy na Twoich danych osobowych. Największą wartością dla każdej firmy w dzisiejszych czasach stają się prawdopodobnie dane osobowe i zgody na ich przetwarzanie.

W tym przykładzie nie pozostaje Tobie nic innego nic wysłać list pocztą na adres siedziby banku z prośbą o wykreślenie Twoich danych osobowych. Pisząc to poproś również  o informacje zwrotną z banku, że Twoje dane zostały wykasowane z ich bazy.

Przetwarzanie danych osobowych jest kluczowe dla twojego świętego spokoju:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: