Co to jest dochód pasywny

Co to jest dochód pasywny

Co to jest dochód pasywny

 

Zastanawiasz się, co to jest dochód pasywny i czy Ty też możesz tak zarabiać? Sprawdź najlepsze metody na stosunkowo łatwy zysk w sieci i nie tylko.

Zarabiać, nic nie robiąc i nie wychodząc z domu – piękne marzenie. Zapewne wielu z nas, tak właśnie wyobraża sobie idealną pracę. Niestety marzenie bywa mocno nierealne.

Dochód pasywny, bo o nim mowa to nic innego jak zarabianie, bez angażowania własnej pracy. Osoby osiągające dochód pasywny nazywamy rentierami.

Oczywiście, najprostszy sposób na bycie rentierem to po prostu przyjście na świat w rodzinie z pieniędzmi. Żyjemy wówczas z kapitału, zgromadzonego przez poprzednie pokolenia.

Polskie realia i historia, sprawiły jednak, że takie sytuacje są bardzo nieliczne.

Dlatego, aby uzyskać dochód pasywny przynajmniej raz musimy wykonać jakąś pracę, która przyniesie nam zysk.

Na szczęście, chociaż rentierami zostają tylko nieliczni, praktycznie każdy jest w stanie uzyskać dochód pasywny. Oczywiście, ekonomiści mogą się sprzeczać, czy istnieje dochód w stu procentach pasywny.

Jak osiągnąć dochód pasywny

 

Co to jest dochód pasywny i jak go osiągnąć?

 

Zwykle wymaga jednak niewielkiego nakładu pracy. Zasadą jest jednak, że należy nabyć lub stworzyć aktywa, które w każdym miesiącu przyniosą dochód.

Nabycie sprowadza się do kupienia określonych aktywów. Mogą to być mieszkania na wynajem, dobrze oprocentowane obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty rentierskie.

Niestety, oprocentowanie produktów finansowych na rynku jest obecnie tak niskie, że trudno mówić o jakimkolwiek dochodzie. Daleko bardziej efektywne będzie zainwestowanie w mieszkanie na wynajem.

Jeśli jednak stać nas tylko na jedno mieszkanie, trudno z kolei mówić o dochodzie pasywnym. Przygotowanie lokalu, drobny remont, znalezienie najemcy, obsługa mogą zmienić się w ciężką i mało zyskowną pracę.

 

Wszystko w Twoich rękach…

 

Co jednak, jeśli nie masz środków na inwestycję, która przyniesie dochód? Warto skorzystać z własnych umiejętności.

W dobie Internetu możliwości jest naprawdę sporo. Można przemyśleć wydanie własnego produktu: e-booka, albumu muzycznego, poradnika itp.

Jeśli produkt będzie wartościowy, można liczyć nie tylko na sprzedaż, ale też na podpisanie umowy partnerskiej.  Odstępujemy pewien procent dochodu w zamian za to, że ktoś będzie promował nasz produkt.

Co ciekawe, możesz również samemu zajmować się pracą, jako tester produktów – https://zarabianiewdomu.com/testowanie-produktow/

Obowiązuje tu zasada pełnej wzajemności. Działalność internetowa jest zyskowna także wtedy, gdy jesteś twórcą poczytnego bloga czy strony.

Jeśli raz zrobisz coś o wysokiej jakości możesz liczyć na możliwość polecania różnych produktów, które sprzedają się dzięki dużemu ruchowi na stronie.

Także za reklamy czy banery otrzymuje się określone honoraria. Jeśli jesteś kreatywny, umiesz wymyślać rzeczy nowe, inne, nietypowe możesz dobrze zarobić na prawach autorskich, licencjach czy patentach.

Może uda Ci się napisać poczytną książkę, stworzyć grę, choćby coraz popularniejszą planszówkę, a zysk może być imponujący. Wydawnictwa płacą określony procent od wydanego działa.

Sposobów na budowanie pasywnego dochodu jest sporo. Trzeba tylko umieć wykorzystać swój potencjał, najlepiej dywersyfikując źródła dochodów. Zapewnia to spokój i bezpieczeństwo.

Sprawdź również, czy bycie eko się opłaca i czy może podreperować Twój domowy budżet.